Zakłady na żywo, czyli live betting u polskich legalnych bukmacherów

Zakłady na żywo, czyli live betting u polskich legalnych bukmacherów

Graczy zakładów bukmacherskich można podzielić na takich, którzy obstawiają przedmeczowo oraz tych, którzy preferują silne emocje towarzyszące obstawianiu na żywo. Zakłady na żywo to inaczej live betting. Na czym polega obstawianie na żywo? Jakie są tego plusy i minusy? Gdzie najlepiej obstawiać live? Jaki polski bukmacher wyróżnia się najlepszą ofertą na zakłady na żywo?

Co to jest live betting i na czym polegają zakłady na żywo? 

Zakłady na żywo to inaczej live betting. Jest to jedna z form obstawiania zakładów u bukmacherów. Obstawianie live polega na wnoszeniu zakładów w trakcie trwającego już meczu piłkarskiego lub innego wydarzenia sportowego. Tę formę obstawiania preferują szczególnie ci gracze, którzy potrzebują dodatkowej dawki adrenaliny podczas obstawiania. Zakłady live są bez wątpienia bardziej emocjonujące niż zakłady zawierane przedmeczowo. 

Obstawianie zakładów na żywo oraz transmisje live

Niektórzy legalni bukmacherzy udostępniają w swoich serwisach internetowych streamy z najważniejszych wydarzeń sportowych, które można oglądać za darmo. Dzięki temu typerzy mogą wnosić zakłady na żywo, jednocześnie śledząc przebieg meczu bezpośrednio na oficjalnej stronie www bukmachera.

Gdzie można obejrzeć mecze na żywo? 

Obstawianie zakładów na żywo jest niemożliwe bez oglądania meczu. Śledzenie na bieżąco sytuacji meczowej pozwala na lepszą ocenę sytuacji. Gdzie w takim razie można obejrzeć mecze na żywo? 

  • na stadionie 
  • w telewizji 
  • streaming live z meczów w serwisach bukmacherskich. 

Najbardziej nowocześni bukmacherzy wprowadzili opcję transmisji na żywo do swoich serwisów bukmacherskich. Aby oglądać mecze za darmo, wystarczy więc zarejestrować konto u wybranego bukmachera. Niektórzy bukmacherzy wymagają również wpłacenia jakiegoś depozytu, aby odblokować możliwość oglądania streamingu. 

Zakłady na żywo w aplikacjach mobilnych 

Wypuszczenie aplikacji mobilnej przez bukmachera nie powinno być obecnie dużym wydarzeniem. Aplikacja bukmacherska to tzw. “must have”, aby nie dać się konkurencji na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Oczywistym jest, że bukmacherzy muszą ze sobą rywalizować o klientów. Obecnie ponad połowa zakładów zawieranych online pochodzi z urządzeń mobilnych. 

Funkcje aplikacji bukmacherskich do obstawiania live

Obecnie tylko kilkoro bukmacherów udostępniło w swoich aplikacjach funkcję oglądania transmisji live z meczów. Innym przydatnym narzędziem podczas obstawiania na żywo jest match tracker, który dostępny jest u większości bukmacherów. Nie warto jednak opierać swoich typów na przesłankach z match trackera. Bywa tak, że pokazuje on sytuacje na boisku z niewielkim opóźnieniem. 

Streaming live w aplikacjach 

Dostępność streamingu online prawie zawsze połączona jest z możliwością typowania meczów na żywo, natomiast nie każdy bukmacher, który ma w swojej ofercie zakłady live, posiada również opcję transmisji live. Udostępnianie transmisji z meczów na żywo to ukłon w stronę graczy, którzy preferują obstawianie za pomocą smartfona. Nie ma nic wygodniejszego od obstawiania live i jednoczesnego oglądania streamu. Dostępne streamingi live z najważniejszych wydarzeń sportowych w aplikacji na pewno zostaną docenione przez typerów.  

Transmisje live są niezaprzeczalnie bardzo przydatne podczas obstawiania zakładów na żywo. Śledząc sytuację meczową na żywo, gracz ma większe szanse na dokonanie trafnej oceny, a co za tym idzie dobre typy. 

Match tracker

W wielu aplikacjach bukmacherskich dostępna jest funkcja o nazwie match tracker. Funkcja ta łączy komentarze tekstowe z wizualizacją graficzną wydarzeń meczowych i przedstawia na bieżąco sytuację meczową. Match tracker jest dostępny w większości apek mobilnych bukmacherów, w przeciwieństwie do transmisji live, które udostępniają tylko wybrani bukmacherzy. Obecnie funkcję match tracker znajdziemy ją u dziewięciu bukmacherów.

Żeby korzystać z funkcji match trackera, gracz nie musi wpłacać depozytu, ani nawet rejestrować się w aplikacji bukmachera. Dostęp do niej mają wszyscy, którzy pobiorą aplikację bukmacherską na swoje urządzenie mobilne. Wystarczy odszukać spotkanie, które chcemy sprawdzić, w zakładce z zakładami na żywo. 

Bonusy bukmacherskie na zakłady live 

Gracze zakładów bukmacherskich wiedzą, jak przydatne są bonusy bukmacherskie. Dzięki nim można zgarnąć wyższe wygrane. Bukmacherzy często organizują promocje czasowe z okazji jakiś dużych wydarzeń sportowych. Jeśli jednak chodzi o stałe promocje przy typowaniu na żywo, to warto rozejrzeć się za promocją gra bez podatku lub bonus cashback

Czy warto obstawiać mecze live?

Zalety 

  • duża liczba zdarzeń – zakłady na żywo można obstawiać praktycznie całą dobę. Najwięcej zakładów live jest oczywiście na piłkę nożną,
  • atrakcyjne kursy – zakłady na żywo obarczone są dużym ryzykiem, dlatego bukmacherzy zwykle oferują na nie wysokie kursy, 
  • niezapomniane emocje – obstawianie live w trakcie trwającej rozgrywki dostarcza dużej adrenaliny. To wspaniała forma zabawy dla graczy, którzy znudzili się obstawianiem przedmeczowo.

Wady 

  • spadki kursów – choć zmiany kursów można traktować jako szansę i wykorzystywać je na swoją korzyść, wielu typerów nie wie jak to zrobić. Łatwo wówczas o pomyłkę i przegranie zakładu,
  • blokowanie zdarzeń – kiedy analitycy danego bukmachera zauważą, że jedne drużyna, bądź zawodnik wygrywa, zawieszają możliwość wniesienia zakładu na dane zdarzenie. Blokada nakładana jest tuż po zmianie wyniku, kiedy bukmacher przelicza kursy,
  • duże ryzyko – obstawianie na żywo jest bardzo trudne, dlatego bardzo łatwo jest stracić postawione pieniądze, szczególnie jeśli dopiero zaczynamy grać live. 

Obstawianie zakładów bukmacherskich na żywo – podsumowanie

Obstawianie meczów na żywo nie jest dla każdego. Entuzjaści tego typu zakładów doceniają silne emocje, które towarzyszą zakładom live. Jednak nie każdy potrafi dobrze zarządzać swoimi emocjami podczas obstawiania zakładów na żywo. Gracze, którzy w sposób impulsywny podejmują decyzje, mogą stracić spore sumy pieniędzy. Jak grać, żeby wygrywać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Polecamy każdemu spróbować zagrać na żywo u bukmachera i wypracować swoją unikalną technikę obstawiania zakładów. Pamiętajmy, że obstawiać na żywo możemy także z poziomu dedykowanych aplikacji bukmacherskich. Typerzy, którzy preferują obstawianie na żywo na smartfonach, z pewnością docenią dostęp do transmisji live z meczów oraz funkcję match tracker.

Zakłady live – FAQ

Czym są zakłady na żywo?

Zakłady na żywo, zwane inaczej zakładami live to jedna z form wnoszenia zakładów u bukmacherów. Gracze obstawiają zakłady w trakcie trwającego wydarzenia sportowego. 

Jakie dyscypliny można obstawiać na żywo?

Oprócz piłki nożnej możemy obstawiać koszykówkę, żużel, siatkówkę, piłkę ręczną, e-sport, sporty wirtualne i wiele innych.

Gdzie można obstawiać zakłady na żywo?

Obecnie wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce oferują zakłady na żywo. Zakłady na żywo można obstawiać zarówno w serwisie www bukmachera, jak i w aplikacji mobilnej, jeśli takową ma.

Jak szybko rozliczane są kupony zakładów live?

Rozstrzygnięcia zdarzeń odbywają się natychmiast, a kupony zakładów na żywo rozliczane są błyskawicznie. To jedna z wielu zalet obstawiania live.

You may also like

Otrzymuj Premium Typy i zacznij wygrywać w zakładach bukmacherskich!

Otrzymuj Premium Typy i zacznij wygrywać w zakładach bukmacherskich!

W dzisiejszych czasach zakłady bukmacherskie osiągnęły bardzo dużą popularność. Premium Typy są projektem, który przy takim stanie rzeczy może osiągnąć...

Mecz na żywo w telefonie – aplikacje na Android. Gdzie oglądać mecze?

Mecz na żywo w telefonie – aplikacje na Android. Gdzie oglądać mecze?

Co należy zrobić, by obejrzeć mecz na żywo w telefonie? To bardzo często pojawiające się pytanie w internecie. W poniższym...

Bonus powitalny Fuksiarz! Nowy bukmacher wchodzi do gry

Rok 2021 musiał przynieść wiele niespodzianek. Rozpoczynamy go od oficjalnej informacji, że na polski rynek bukmacherski wkracza nowy legalny bukmacher....

BetGames. Na czym polegają zakłady na gry karciane?

BetGames. Na czym polegają zakłady na gry karciane?

Bukmacherzy wciąż poszerzają swoją ofertę. Z roku na rok coraz więcej osób dołącza do grona oddanych graczy zakładów bukmacherskich. Nic...

Back to Top