Gdzie oglądać ligę francuską? Ligue 1 na żywo w TV

Gdzie oglądać ligę francuską? Ligue 1 na żywo w TV

Liga francuska zyskuje na popularności, a sprowadzenie Lionela Messiego do PSG spowodowało, że wielu kibiców zainteresowało się tym, gdzie oglądać ligę francuską. Transmisje z Ligue 1 znajdziesz zarówno w pakietach telewizyjnych, jak i w internetowych telewizjach online. Dzięki temu, że są odpowiednie aplikacje, będziesz mógł obejrzeć francuską piłkę w dowolnym miejscu.

Gdzie obejrzę Ligue 1?

To kluczowe pytanie, na które od razu odpowiemy. Prawa do transmisji ligi francuskiej mają obecnie dwie stacje telewizyjne w Polsce, w których obejrzysz Ligue 1. Są to:

  • Canal+Sport
  • Eleven Sports

Działają one na zasadzie sublicencji, więc obie mogą pokazywać mecze Ligue 1. Z każdej kolejki mogą pokazać wybrane mecze, jednak Eleven może ich wybrać pięć, natomiast Canal+ tylko trzy. To oczywiste, że przede wszystkim interesować będą najpopularniejsze zespoły i ich spotkania. Jeżeli więc interesujesz się się francuską piłką i zamierzasz oglądać nadchodzące pojedynki w tej lidze, powinieneś zaopatrzyć się np. w aplikację, którejś z powyższych telewizji. W ten sposób będziesz mieć stały dostęp do meczów na żywo.

Transmisje ligi francuskiej

Od początku liga francuska była nierozerwalna z francuską stacją Canal+, ale do czasu. Na kilka lat rozgrywki Ligue 1 zniknęły z polskiej telewizji. Nie było transmitowanych meczów, ani pokazywanych skrótów kolejki. Stało się tak zaraz po tym, jak Paris Saint Germain rozpoczęło swoją dominację na krajowym podwórku. Wiele stacji zdecydowało się wycofać swoje udziały i nie ubiegać się o transmisje ligi francuskiej, którą z góry było wiadomo, kto wygra.

Nawet Eleven, które przejęło schedę po C+ zrezygnowało po jakimś czasie z prowadzenia transmisji. Nie było to interesujące, więc przez dwa sezony kibice nie mieli możliwości choćby śledzenia najciekawszych spotkań ligi francuskiej. Po dwóch latach jednak postanowiono reaktywować projekt Ligue 1 w polskich mediach i akurat zbiegło się to w czasie z zepchnięciem PSG z piedestału. Lille OSC zdobyło mistrzostwo Francji, co pokazało, że te rozgrywki mogą być znów atrakcyjne.

stadion i boisko na parc de princes

Prawa telewizyjne do Ligue 1 w Polsce na przestrzeni lat

Jak już wspomnieliśmy Ligue 1 od wielu lat była związana z Canal Plus. Przez pewien okres nawet Orange Sport miało coś do powiedzenia, ale akurat w Polsce ta stacja nie istniała zbyt długo. Głównym rywalem, jeśli chodzi o prawa do transmisji ligi francuskiej stało się Eleven, choć na początku samodzielnie dzierżył licencję na pokazywanie piłki nożnej we Francji. Obecnie do końca sezonu 2023/2024 będziemy mogli oglądać Ligue 1 zarówno w Canal+Sport, jak i w Eleven Sports.

Lata posiadania praw telewizyjnychStacja telewizyjna
1997 – 2015Canal +
2008 – 2012Orange Sport
2015 – 2018Eleven Sports
2020 – 2024*Eleven Sports
Canal +
*sublicencja dla dwóch stacji TV

Liga francuska na żywo w TV

Liga francuska jest dostępna na żywo w TV, jednak nie tylko posiadacze telewizorów mogą się nią cieszyć. Dzięki usługom online, mecze live można śledzić również z ekranów laptopa, smartfona czy tableta. Przydatne mogą okazać się więc aplikacje mobilne, które ułatwią dostęp do transmisji. Zdecydowanie kibiców powinien ucieszyć fakt, że swoje dedykowane apki ma zarówno Eleven Sports, jak i Canal+. Pozwalają także łączyć się z telewizorami, dzięki czemu możesz liczyć na streamy najwyższej jakości.

Dla tych, którzy nie mają i nie chcą mieć dostępu do żadnej z powyższych stacji istnieje równie ciekawa alternatywa. Legalni bukmacherzy online mają w swojej ofercie transmisje spotkań na żywo. Ligue 1 również znajduje się w dostępnych streamach, więc wystarczy założyć konto u wybranego bukmachera i dokonać wpłaty na konto. Automatycznie uzyskamy wtedy dostęp do transmitowanych meczów ligi francuskiej. To doskonała opcja dla kibiców, którzy oprócz oglądania meczów uwielbiają obstawiać zakłady bukmacherskie.

mecz ligi francuskiej na smartfonie

Ligue 1 w Canal+Sport

Wielki powrót ligi francuskiej do Canal+Sport. Po pięciu latach bez współpracy wracamy do korzeni i znów możemy oglądać Ligue 1 na antenach Canal Plus. To zdecydowanie dobra informacja dla stacji, której konkurencja się umocniła, a także dla samej ligi, która zyskała dodatkowe okno wystawowe na świat. Gdyby jednak porównać korzyści, to pewnie rozgrywki o mistrzostwo Francji zyskały na tym więcej. Canal+ teraz nie może z drugiej strony wybrzydzać. Z rozpiski stacji zniknęła Bundesliga, a niedługo straci też możliwość pokazywania meczów Premier League. Może się okazać, że Ligue 1 stanie się głównym produktem obok transmisji meczów z polskiej ekstraklasy.

Eleven Sports z prawami do ligi francuskiej

Stacja Eleven Sports stała się bardzo popularna wśród kibiców piłki nożnej i przez kilka lat zdołała sobie wyrobić w Polsce mocną pozycję. Prawa telewizyjne co jakiś czas zmieniają właścicieli, ale bywały okresy, że Eleven stanowiło równorzędną konkurencję dla większego i bardziej doświadczonego Canal+

Obecnie wielu futbolowych zapaleńców chciałoby oglądać Bundesligę na kanałach Eleven, ale na ten moment jest to niemożliwe. Być może spowoduje to wzrost zainteresowania ligą francuską, ale o tym przekonamy się dopiero w przyszłości. Dla atrakcyjności Ligue 1 byłoby najlepiej, gdyby pojawił się konkurent godny PSG, ale chyba poza pojedynczymi wyskokami, póki co nie możemy na to liczyć.

Kiedy odbywają się mecze ligi francuskiej?

Władze ligi francuskiej porozumiały się z kierownictwem stacji telewizyjnych w sprawie terminarza dopasowanego do godzin transmisji. Początek sezonu był mocno zróżnicowany pod względem dni oraz godzin rozgrywania spotkań. Działo się tak dlatego, ponieważ Ligue 1 wystartowała nieco wcześniej niż inne topowe europejskie ligi. Dzięki temu stacje mogły pokazać więcej meczów i zadowolić większą liczbę kibiców.

Od 5. kolejki rozgrywek Ligue 1 następuje zauważalne ujednolicenie. Poza nielicznymi wyjątkami mecze rozgrywane są w jednym czasie. Najczęściej jest to niedziela o godzinie 15:00, a w przypadku serii spotkań przypadających na środek tygodnia, zespoły grają w środy o 20:00. Zalecamy jednak bieżące zapoznawanie się z terminarzem rozgrywek, ponieważ w trakcie sezonu nierzadko zdarzają się mecze przełożone na inny termin.

stadion olympique lyon

FAQ – gdzie oglądać Ligue 1?

Gdzie oglądać Ligue 1 w sezonie 2021/2022?

Prawa do transmitowania ligi francuskiej w obecnych rozgrywkach mają Canal+Sport oraz Eleven Sports. Działają na zasadzie sublicencji i co kolejkę dzielą się meczami Ligue 1.

Jak oglądać ligę francuską za free?

Z pewnością dostępne są w internecie darmowe streamy online. Trzeba jednak zaznaczyć, że korzystanie z nich i udostępnianie transmisji osobom trzecim jest działaniem nielegalnym. Stanowczo odradzamy taki sposób oglądania Ligue 1.

Czy warto oglądać Ligue 1?

Wbrew pozorom w lidze francuskiej występują naprawdę dobrzy zawodnicy i nie mówimy tu wyłącznie o gwiazdach z PSG. Często pojawiają się tutaj także młode talenty, które po dobrych występach są sprzedawani do wielkich klubów za ogromne pieniądze. Zdecydowanie warto śledzić ich poczynania od początku.

Jakie drużyny z ligi francuskiej są najczęściej pokazywane w telewizji?

Oczywiście te, które cieszą się największą oglądalnością. Wśród nich znajdziemy PSG, OSC Lille, Olympique Lyon, AS Monaco i Olympique Marsylia.

You may also like

High League 2 – gdzie oglądać? Transmisja na żywo

High League 2 – gdzie oglądać? Transmisja na żywo

Tuż przed pierwszym weekendem lutego fani freak fightów zadają sobie pytanie, gdzie oglądać High League 2? W tym artykule dowiecie...

Gdzie oglądać Fame MMA 12? Transmisja online na żywo

Gdzie oglądać Fame MMA 12? Transmisja online na żywo

Emocje po poprzedniej gali nie zdążyły jeszcze do końca opaść, a już szykuje się nam Fame MMA 12! Gdzie oglądać...

Jak obejrzeć KSW 64? Transmisje na żywo online

Jak obejrzeć KSW 64? Transmisje na żywo online

Wielkimi krokami zbliża się kolejna gala KSW, która ma być najciekawszą edycją w tym roku. KSW 64 odbędzie się w...

Gdzie oglądać Ligę Europy na żywo?

Gdzie oglądać Ligę Europy na żywo?

Zaszły kolejne zmiany pod względem praw telewizyjnych w europejskich rozgrywkach piłkarskich. Gdzie teraz oglądać Ligę Europy? Już nie obejrzymy jej...

Back to Top